-          30.01.2017 tarihinde Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Konferans Salonunda gerçekleştirilen “Üniversiteler Kadın Araştırma Merkezleri Toplantısı”na üniversitemiz adına Prof. Dr. Dilek PANDIR ve Yrd. Doç. Dr. Hülya ÇAKIR katılmıştır. Akademide Kadın Çalışmaları ve Sorunları üzerine sunumların gerçekleştirildiği toplantıda ayrıca üniversitelerde toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak için hazırlanan ve onaylanan “Tutum Belgesi” hakkında da bilgi paylaşımında bulunulmuştur.   

-          08.03.2017 Fen Edebiyat Fakültesi Konferans salonunda Bozok Üniversitesi Kadın Sorunlarını Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlama programı düzenlenmiştir. Prof. Dr. Salih KARACABEY, Sayın Eşi Beyza KARACABEY, Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Yozgat İl Jandarma Alay Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Yozgat Polis Eğitim Merkezi Müdürü Şaban Kütükoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Neşeli’nin teşrifleri ve huzurevi ve kadın sığınma evinden kadınlarla Dünya Kadınlar Günü kutlanmıştır. Yrd. Doç. Dr. Hülya ÇAKIR’ın erken evliliklerle ilgili “Evlilik mi Evcilik mi?” konulu sunumu ve Yrd. Doç. Dr. Esra GEDİK’in kadına yönelik şiddetle ilgili“ "Kadına Kaldırdığın El, Topluma Attığın Tokattır" konulu sunumlarıyla katılımcılar bilgilendirilmiştir.

-          12.05.2017 tarihinde Bozok Üniversitesi Konukevi ve Sosyal Tesislerinde Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Salih KARACABEY ve Sayın Eşi Beyza KARACABEY’in teşrifleri ve Şehit Annelerinin katılımıyla Anneler Günü Kutlama Programı gerçekleştirilmiştir.

-          14.06.2017 tarihinde Zafer Türk Mutfağı Restoranında Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Salih KARACABEY ve Sayın Eşi Beyza KARACABEY’in teşrifleri ve Yozgat Huzurevi sakinlerinin katılımıyla iftar yemeği gerçekleştirilmiştir.

-          2018-2021 yıllarını kapsayan ve 6 ayda bir toplantılar düzenlenen Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı hazırlama, uygulama ve izleme sürecinde teknik kurulda üye olarak yer alındı. Bu şekilde Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme toplantılarının ilk ikisine KASAUM Müdür Yardımcısı ve Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Esra GEDİK katılım sağlamış ve destek vermiştir. Halen bu konuda çalışmalar devam etmektedir. 

-          Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim alan kadın kursiyerlere yönelik aylık periyotlarla düzenlenen “Toplumsal Cinsiyet Farkındalığı ve Kadına Yönelik Şiddet” konusundaki seminerlere KASAUM Müdür Yardımcısı ve Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Esra GEDİK katılım sağlamakta ve destek vermektedir. 

-          Kadının ekonomik ve sosyal statüsünün güçlendirilmesi, kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve kadının insan haklarının korunması kapsamında üniversiteler bünyesinde yer alan Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezleri (KASAUM) İstişare Toplantısı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Dr. Fatma Betül SAYAN KAYA başkanlığında 01.11.2017 Çarşamba günü saat 14:00’te The Green Park Hotel’de gerçekleştirilmiştir.  KASAUM temsilcileri ile istişare toplantısına Bozok Üniversitesi KASAUM temsilen KASAUM Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hülya ÇAKIR katılım gerçekleştirmiştir.

-          26.10.2017 Perşembe günü Beyza KARACABEY, KASAUM Müdürü Prof. Dr. Dilek PANDIR ve KASAUM üyeleri Yozgat Alparslan Türkeş Huzurevini ziyaret etmiştir.

-          09.11.2017 Perşembe günü Beyza KARACABEY, KASAUM Müdürü Prof. Dr. Dilek PANDIR ve KASAUM üyeleri 15 Temmuz Şehidi İbrahim ÜSTÜN’ün ailesine ziyaret gerçekleştirmiştir.

-          22.11.2017 Çarşamba günü Perşembe günü Beyza KARACABEY, KASAUM Müdürü Prof. Dr. Dilek PANDIR ve KASAUM üyeleri Yozgat Şehit Aileleri Derneği Başkanı Nedim ELMALI ziyaret edilmiştir. 

-          24.11.2017 Cuma günü Öğretmenler günü dolayısıyla emekli öğretmenlerle Beyza KARACABEY, KASAUM Müdürü Prof. Dr. Dilek PANDIR ve KASAUM üyeleri Bozok Üniversitesi Konukevi ve Sosyal Tesislerinde bir araya gelinmiştir.